Nem Kurutma Blog Kategorileri
Nem Kurutma Blog Yazıları
 • Epoksi kurutma uygulaması sadece yapım aşamasında iken değil, epoksi döşemesi yapıldıktan sonra da mutlaka yapılmalıdır. İlerde büyük sorunlarla karşılaşmamak için bu işlemin yapılması çok doğru olaca.
 • Şantiyelerde bulunan ürünlerin uzun ömürlü olması herkesin istediği bir şeydir. Eğer ortamda nem varsa bunun olması mümkün değildir. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam alanından da söz etmek doğru olmayacaktı.
 • Eğer kiralık ambar nem kurutma cihazı arıyorsanız firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Herkes tarafından en çok tercih edilen firma olarak nem sorununuza anında çözümler sunuyoruz..
 • Eğer zemin tamamen kurutulmazsa inşaat sonrasında yapılacak olan uygulamalar kesinlikle sağlıklı olmayacaktır. Zemin üstüne döşenen parke gibi uygulamalar ilerde kabarma yaparak sorun teşkil edecektir.
 • Ayrıca inşaat süresi içerisinde yağan kar ve yağmurlar da veya su tesisatında yaşanabilecek sorunlar da su ve sel baskınlarına neden olabildiği için betona su sızması ve nem işlemesi ihtimali çok yüks.
Nem Alma Kurutma Yazıları
 • Modern teknolojinin sağladığı gelişmeler neticesinde küf nasıl önlenir sorusuna cevap kolay bulunmakta ve rutubet ile etkili bir mücadelenin sağlanmasıyla küf ve küflenmenin de önüne geçilmiş olmaktad.
 • İnşaat nem alma makinası üstün teknoloji ile donatılmış olduğundan dolayı saatler içerisinde ortamda bulunan nemi yok edip ortamda bulunması gereken nemi dengeleyerek daha yaşanılabilir bir ortam yara.
 • Elektrik ve mazotla çalışan nem alıcı cihazı ortamdaki havayı filtreliyor emiyor ve içeride oluşturmuş olduğu soğuk hava bölmesinde havayı yoğunlaştırıyor. Yoğunlaşan hava ise cihazın su haznesinde..
 • Nem alıcı kiralama firması olarak dilerseniz ofisinizde ya da dilerseniz evinizde oturma odanızda veya çocuk odanızda sağlıkla kullanabileceğiniz nem alma cihaz.
 • Banyo kısmını ele alırsak malum en çok su kullanımı ve bunun sonrasında oluşan buhar ile aynı şekilde özellikle tavan kısmında oluşan ıslaklık ile nemlenme gerçekleşir tabi buda zamanla rutubete yol.
Nem Kurutma Hizmet Yazıları
 • Nem alma kurutma firması olarak sizlerin yaşadığı alanlarda sağlık açısından tehlike yaratan nem, küf ve rutubet gibi sorunların ortadan kaldırılması için profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz..
 • İstanbul şap kurutma hizmeti almak için firmamız ile bağlantıya geçtiğiniz cihaz adresinize kadar teslim edilmekte ve teslim sırasında cihazın nasıl kullanılması gerektiği konusunda her türlü bilgi..
 • Teknik personel ve cihazlara servis hizmeti desteği ile dikkat çeken firmamız, şap kurutma işlemi süresinden şapın formuna kavuşması sürecine kadar her türlü desteği siz değerli müşterilerimize sağlam.
 • Aynı zamanda da üretim alanları için de büyük maddi kayıplara sebep olabilmektedir. Bu sebepten fabrika ve endüstriyel tip nem kurutma cihazları için nem kurutucu cihazı satışı hizmetimizden faydalana.
 • Yüksek kaliteli nem alma cihazları satışı yapan Ankara nem alma şirketi olarak siz değerli müşterilerimize hizmetlerimiz devam etmektedir. Hemen herkes küçük çaplı da olsa bir nem sorunu yaşamıştır..
Şap Kurutmanın Yararları

Ekleyen : NEMTEK KURUTMA  / Ekleme Tarihi : 07-03-2023  / Hit : 183 Defa Okunmuştur.  /  Konuya 3,3 Puan verildi

Şap Kurutmanın Yararları

Şap kurutmanın yararları arasında şapın üzerine uygulanması gereken malzemelerin daha sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesini amacı ile şap kurutma mutlaka yapılmalı.

Ayrıca kurutma işleminin cihaz yardımıyla yapılması şap dökülen alanın aynı anda ve aynı sıcaklık ile kurutulmasını sağladığından ilerleyen dönemlerde nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşılmaması açısından önem taşımaktadır.

Şap uygulamasının kurutulmasında dikkat etmemiz gerekli olan önemli hususlar bulunmakta. Bu noktaların en başında kullanılacak olan kurutma cihazının seçimi gelmektedir.

Kurutma cihazının şap uygulamasının yapıldığı alanı rahatlıkla kurutulabilecek kapasitede olması önem teşkil etmektedir.

Eğer kapasite olarak yetersiz bir kurutma cihazı temini yapılırsa kurutma cihazından istenilen randıman alınamayacak ve kurutma esnasında bazı sorunlar meydana gelecektir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta ise kurutma cihazının şap uygulamasının yapıldığı alanın tamamına hâkim olabilecek bir alana yerleştirilmesidir.

Eğer bu yerleştirme işlemi uygun şekilde yapılmaz ise şapın bir tarafı gereğinden fazla kuruyacak bir tarafı ise istenilen seviye kurumayacaktır.

Bu şekilde gerçekleştirilen kurutma işlemin yaş kalan yerde bulunan nem kurutulan yere doğru yayılacak ve kurutma işleminin de boşa gitmesine sebep olacaktır.

Şap kurutmanın yararları arasında şapın uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılması yer almaktadır.

Eğer zamanında ve doğru şekilde kurutma cihazı kullanılarak bir kurutma işlemi yapılırsa şap uygulaması son derece sağlıklı bir şekilde olur.

Uzun yıllar boyunca küçük bakımlar sayesinde ayakta kalabilmekte ve nemlenme, rutubetlenme, ıslanma gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamaktadır.

Şap kurutma cihazı kullanım alanı olarak inşaat işlemlerinde, işyerlerinde uygulanan tadilatlarda ve yeniden yapılan şap uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Ara vermeden çalışma özelliği sayesinde çok kısa bir süre içerisinde kurutma işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilen kurutma cihazı son derece kolay kullanımı ile herkesin kullanabileceği bir cihaz olarak kabul edilmektedir.

Şap uygulamasının üzerine uygulanacak olan diğer malzemelerin sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi ve bu malzemelerin işlevlerini yerine getirebilmesi için şapın sağlıklı bir şekilde kurutulması gerekmektedir.

Kurutma cihazı mümkünse tüm alanı etkisi altına alabilecek bir şekilde konumlandırılmalı ve bu şekilde kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Eğer kurutma işleminin bu şekilde yapılabilmesi mümkün olmuyorsa ve şap atılmış alan en büyük kurutma cihazı ile aynı anda kurutulamıyorsa alanın tamamı eşit şekilde bölünmekte ve bu bölünen alanlara kurutma cihazı doğru şekilde yerleştirilerek kurutma işlemi yapılabilmektedir.

Cihaz bölünmüş olan alanlara eşit uzaklıkta olmalı, eşit sıcaklıkta kurutma yapmalı ve eşi sürelerde bu kurutma işlemini gerçekleştirmelidir.

Kurutma işlemi yapılırken kullanılan kurutma cihazının alana eşit bir şekilde sıcak hava vermemesi bazı alanların aşırı kuru olmasına neden olurken bazı alanların ıslak kalmasına neden olur.

Bu ıslaklık zamanla kuru alanları etkisi altına alarak kurutulmuş olarak bilinen alanın tekrar ıslanmasın ve nemlenmesine neden olmaktadır.

Bu sebeple şap kurutmanın yararları ile kurutma cihazının şap kurutması yapılacağı alana uygun bir şekilde konumlandırılması ve eşit bir şekilde alanın kurutma işlemini yapması gerekmektedir.

Firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız sayesinde şap uygulamanızı kısa sürede kurutabilir ve sağlıklı zeminler elde edebilirsiniz. 

#şapkurutmanınyararları #şapkurutma #şapnemkurutma #şapkurutmacihazı

( Toplam Oy : 23 ) ( Oyveren : 7 ) ( ortalama : 82.5 )
 • Şap kurutmanın yararları arasında şapın üzerine uygulanması gereken malzemelerin daha sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesini amacı ile şap kurutma mutlaka yapın
 • Nemtek Nem Kurutma