Nem Kurutma Blog Kategorileri
Kiralık Nem Kurutma Cihazları
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 1500
  Bulunduğunuz ortamın nem oranı yüksek ise bu sizin sağlığınız için bir tehdit oluşturabilir. Fabrika, depo gibi büyük işletmelerin daha geniş mekânlarında da daha büyük v.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 800
  Son yıllarda ortaya koyduğu mükemmel performans ile pek çok insanın bu konuda daha kazançlı bir noktaya geldiğini görüyoruz. Son derece gelişmiş teknolojileri kiralık ola.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 650
  Son derece seri ve kaliteli bir çalışma anlayışına sahip cihazların, koskoca mekânları kolayca daha kuru hale getirdiğini görüyoruz. TTK 650 nem kurutma cihazı ve kullanı.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 400
  Bulunduğunuz ortama değer veriyorsanız veya ortamda bulunan insanların sağlığına önem gösteriyorsanız, öncelikli olarak rutubet ve nemin temelli olarak ortadan kaldırılma.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 355
  Nem kurutma cihazı TTK 355 ve performansı giderek artan yeni teknolojiler sayesinde, mekânların sağlığını en üst düzeye çıkarmak, ürün hizmet ve sağlık kalitesini yine en.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 350
  Bu teknolojinin günümüzdeki karşılığı olan nem kurutma cihazı TTK 350, kapalı mekânların tamamında etkili ve gelişime açık bir sistemin en özel cihaz olarak dikkat çekiyo.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 200
  Bu ürünü ortaya koymak için gayret gösteren firma ve kaliteli çalışmaları sayesinde, tasarruflu dinamik ve olumlu sonuçları ile beraber sizi etkileyecek bir sisteme sahip.
 • Nem Kurutma Cihazı TTK 100
  Görsel açıdan kaliteli bir cihaz olduğunu her şekilde ispat eden TTK 100 nem kurutma cihazı, gerçekten üst düzey bir teknolojinin yıllardan beri hizmete yansıyan en oluml.
Nem Alma Kurutma Yazıları
 • Ev tipi nem alma cihazı ve sanayi tipi nem alma cihazları ile bu işlem gerçekleştirilir. kurutma işlemi yapılmadığında oluşan nemli bölgeler küf ve rutubet oluşumuna sebep verecektir..
 • İleri teknoloji ve yerli üretim cihazlarıyla, uzman ekibiyle bu parke nem kurutma problemlerinizde sizlerin daima yanınızda olup, işini en iyi şekilde yaparak, sizin memnuniyetinizi kazanmaya devam.
 • Sıva kurutma işlemi yapılmadığı takdirde veya doğal yöntemlerle yapılmaya kalkıldığı takdirde, sizlere büyük maddi sorunlar yaratabilir ve müşterilerinizin iş bitimini uzun süre beklemelerine neden.
 • Firmamız, nem kurutma konularında profesyonel çalışma yöntemleri, işinde uzmanlaşmış çalışma ekibi ve son teknoloji özelliklere sahip teknik cihazlarıyla, sizlere ıslak zemin nem kurutma en başında.
 • Mekân büyüklüğünün ve genişliğinin sorun olmadığı firmamız için, her türlü alanda kısa bir sürede hizmetlerini gerçekleştirip, zamandan da tasarruf etmeyi ilke edinerek, çalışmalarını itinayla yapmak.
Nem Kurutma Hizmet Yazıları
 • İstanbul inşaat nem alma kurutma firması bu alanda yapılan başarılı hizmetlerle, çevreyi en zor durumda olanları destekleyerek devam ettirmiş, gece gündüz demeden destek ekibini bu yolda sürüklemeyi.
 • İlk önce kendisini ıslaklık olarak gösteren nemlenme sonrasında kendisini koku ile belli etmekte ve ilerleyen zamanlarda görsel anlamda kötü bir görüntü ile duvarın çürüme safhasına gelmesine sebep ol.
 • İstanbul sıva kurutma firması olarak pazarlamasını yapmakta olduğumuz cihazımız yüksek seviyede ısı enerjisi üfleme kapasitesi ve az yakıt harcamasıyla aynı zamanda kullanıcılarının bütçelerini çok.
 • Nem alma kurutma firması olarak sizlerin yaşadığı alanlarda sağlık açısından tehlike yaratan nem, küf ve rutubet gibi sorunların ortadan kaldırılması için profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz..
 • İstanbul şap kurutma hizmeti almak için firmamız ile bağlantıya geçtiğiniz cihaz adresinize kadar teslim edilmekte ve teslim sırasında cihazın nasıl kullanılması gerektiği konusunda her türlü bilgi..
Isımak Kurutma Cihazı İle Nem Kurutma
Video Hazırlanıyor
Isımak Kurutma Cihazı İle Nem Kurutma

NEMTEK KURUTMA / Düzenleme : 11-10-2023 / Kategori : Isıtıcı / Konu : 1006 Defa Okundu. /  Konuya 3,3 Puan verildi

Isımak Kurutma Cihazı İle Nem Kurutma

Isımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemi diğer nem alma kurutma cihazlarından, bir farkı olmamakta olup ısımak sadece üretmiş olduğu ısıyı ortama vererek nemi kurutmasıdır.

Isımak aslında nem kurutma cihazı olarak geçer fakat inşaat firmaları bu cihazı markalaştırarak adını ısımak olarak nem alma için adlanmıştırlar.

Bu nem kurutma cihazı özellikle ufak yapılı olanları özelikle hafif yapısı ama çok güçlü bir ısıtma olanakları sunduğu için tercih sebebi olmuştur.

Diğer bir adı ile ısıtıcı denilmekte olup iki farklı türü bulunup üretilen bu cihazlar farklı ülkelerde üretilmiş olup, bizim piyasada kullandıklarımız tamamen yerli üretim ısımak cihazlardır.

Bu cihazlar ister yerli olsun ister yabancı marka olsun amacı belli, inanın kalite olarak çok fark etmemeleri ve yapısal olarak yapmış olduğu güçlü nem kurutma işlemidir.

Isımak kurutma cihazları elektrikli olarak farklı güç yapısıyla tamamen gücünü elektrik ile çalışıp ortamı ısıtarak nemin azalmasını sağlayarak nemi kurutur  ve aynı zamanda ortam ısıtması olarak ta kullanılır.

Diğer cihaz ise mazotlu olan bu da kendi içinde ikiye ayrılır bacalı ısımak ısıtıcı, bacasız ısımak ısıtıcı olarak gruplandırılmıştır.

Her ortamda nem oluşur, bu çok doğal bir olaydır fakat oluşan bu nem farklı açılarda olur örnek olarak banyo ortamında sıcak suyun verdiği buhar dışarı atılamıyorsa, zamanla beton kısımlarında nem oluşur ve şişme yaparak hem betona zarar verir hem de insan sağlığına zarar verir.

Nem neden oluşur? Her nem oluşumu aynımı sebepten mi olur? bu gibi sorular çok, kısaca toplayarak cevap vermek gerekirse, su ve buhar gibi etkenler ile ortaya çıkmaktadır.

Birkaç örnekleme yapmak gerekirse özellikli inşaat yapım aşamasında beton atımından sonra belli bir süre yapısı bozulmaması için sulama yapılır bu çok doğal bir yöntem çünkü beton bu sulama ile sertleşmesi ve bütünlüğü bozulmaması için gereklidir.

Yani nem oluşumunu betonu sulayarak biz mi yapıyoruz? Tabi ki hayır burada önemli olan betonu sulamak değil, önemli olan betonu zamanında ısımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemini yaparak nem oluşumunu engellemektir.

Bazı inşaat firmaları neden ise nem kurutma cihazı kiralamadan maliyet açısından kaçarak kullanmaması ve bu kar edilmiş olarak görülüp doğal güneş ısısı ile bu kurutma işlemini yapmasıdır.

Fakat bu uygulama inşaat sürecini yavaşlatmış olacak ve bir sonraki uygulamanın geç yapılacağından zaman kaybı yaratacaktır.

Nem kurutma işlemi ihtiyacı doğduğunda mutlaka şunu bilmeniz gerekir ve şu soruyu kendimize sormak gerekir.

Nem Oluşumuna Ne Sebebiyet Verir? Nem oluşumun bazı sebeplerini yukarıdaki yazı vermiş olarak buna ek olarak şunu söyleyebiliriz.

Neme sebebiyet veren su ise mutlaka bu su kaçağı yani ıslaklık sebebiyeti veren durumu ortadan kaldırmak gerekli, eğer bir tesisat sızıntısı var ise ilk olarak bu sorun giderilmeli ve sonrasında nem, rutubet, küf oluşmaması için mutlaka ısımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemi yapılmalıdır.

Bizleri arayarak bu gibi sorunlardan kurtulmak için elimizdeki nem alma kurutma cihazlarını talep edebilir çok uygun ısımak kiralama fiyatları ile firmamızdan adresinize temin edebilirsiniz.

Hangi cihazı kiralayacağınızı bilmiyorsanız, firmamızdan ücretsiz keşif talep ederek, profesyonel ekibimiz adresinizi ziyaret ederek, gerekli olan keşfi yapar ve size uygun olan ısımak nem alma kurutma cihazını tavsiye eder.

Haydi, düşünmeden bizi arayın tüm gerekli olan bilgilendirmeyi, hangi cihazı, ne kadar süreceğini ve ısımak cihazı kiralama fiyatlarını öğrenin fazla vakit kaybetmeyin.

#ısımakkurutmacihazıilenemkurutma #nemkurutma #ısımak #ısımakısıtıcı #ısımakcihazı


Önceki Sayfa :

« İnşaat Nemi Alma

Sonraki Sayfa :

Ardiye Kurutma »
( Toplam Oy : 49 ) ( Oyveren : 15 ) ( ortalama : 82.5 )
 • Sosyal Ağlarda Paylaşın :
 • Isımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemi diğer nem alma cihazlarından, bir farkı olmamakta olup ısımak sadece üretmiş olduğu ısıyı ortama vererek nemi kurutur">
 • nemtek Nem Kurutma