Fabrika Nem Alma Kurutma

Fabrika nem alma kurutma alanında öncü firma olarak sizleri fabrika da oluşan nem, rutubet ve küf gibi sorunlardan kurtulmanın yollarını sizlere anlatacağız.

Fabrika Nem Alma Kurutma

Fabrika nem alma kurutma alanında öncü firmalardan olarak sizleri fabrikalarda oluşan nem, rutubet ve küf gibi sorunlardan kurtulmanın yollarını sizlere anlatacağız.

Sağlık açısından hepimiz temizliğe oldukça önem vermekle beraber yaşam alanlarında oluşan nem gibi etkenlerden de rahatsız olmaktayız.

Fakat sadece görünen yerlerin temizliğini yapmak yeterli olmayabilir. Soluduğunu havanın da temiz olması oldukça önemlidir.

Peki, soluduğumuz hava nasıl temiz olabilir? Havada bulunan nem oranı yeterli oranda değilse sizi rahatsız eder.

Aşırı nemden kaynaklanan solunum yolu rahatsızlıkları tetiklenebilir. Havadaki ya da ortamdaki nem sadece sağlık açısından değil ortamda bulunan her şey açısından sorun teşkil edebilir. Mesela bir üretim fabrikasını düşünebilirsiniz.

Nemden kaynaklanan rutubetli bir ortamda üretim yapılıyorsa üretilen şeylerin uzun süre muhafaza edilmesi kolay olmayacaktır.

Rutubet kokusundan kısa süre içerisinde rahatsızlık duyarız. Bu kokuyu ve havaya sızan mikroplu nemli havayı uzun süre soluduğunuzu düşünelim.

Aynı durum bu rutubetli havaya maruz kalan eşyalar için de geçerlidir. Özellikle gıda sektöründe üretim yapan bir fabrika için nem ve rutubet tamamen zarar anlamına gelebilmektedir.

Piyasada rutubet kurutma ile ilgili çözüm sunan pek çok firma bulabilirsiniz. Bu noktada firma seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı belirtmek isteriz.

Eski yöntemler ile duvarı bile çürütebilecek hale gelmiş olan rutubeti önleyemezsiniz.

Piyasada bulunan rutubet giderici ürünlerin çoğu sadece rutubetin izlerini geçici bir süre üstünü örtmenize yardımcı olacaktır.

Rutubet engellemek için genelde boyalar satılmaktadır. Boyalar sadece rutubetin meydana getirdiği izleri kapatabilir.

Kapatma işlemi de geçici bir süre olacaktır. Bir süre sonra rutubetten kaynaklanan küflenme isleri tekrar meydana çıkacaktır. Fabrika nem alma kurutma cihazı kullanan firmamız sizlere kesin ve garantili sonuçlar sunmaktadır.

Teknoloji ile birlikte nem ve rutubet kurutma sektöründe de büyük gelişmeler gözlemlenmektedir.

Firmamız bünyesinde satılan ve hizmet esnasında kullanılan rutubet kurutma cihazları sayesinde hem zamandan hem de iş gücünden kazanacaksınız.

Rutubeti fark ettiğiniz anda bizler ile iletişime geçerek sorununuz daha da büyümeden bu rutubet sorununa bir son verebiliriz.

Geçici çözümlere yatıracağınız paranın bir sonu gelmeyecektir. Çünkü eski yöntemler ile sadece rutubetin verdiği Zaraların görünen kısmını öretebileceksiniz.

Fabrika nem alma kurutma firması olarak rutubet giderme konusunda hizmetlerimiz sadece fabrika çerçevesinde sınırlı değildir.

Hastane, okul, ambar, spor salonları, yüzme havuzları, iş yerleri, endüstriyel fabrikalar, evler, apartmanlar ve dış cephe rutubet alam alanlarında hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Fabrika nem alma ve kurutma profesyonel olmayan kişi ya da kişilerin yapabileceği bir iş değildir.

Nem ve rutubet kurutma konusunda kullanılan cihazları sadece profesyonel kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Bu noktada şunu da belirtmek isteriz ki ev tipi nem alma cihazları ile rutubet giderme cihazları aynı değildir.

Nem alma cihazları havadaki nemi dengelemek için kullanılırken rutubet giderme cihazları daha profesyonel ayarlarda kullanılmalıdır.

Fabrika nem alma kurutma işlemi yapılırken ilk önce hasar tespiti ve rutubetin kaynağı bulunmalıdır. Rutubetin kaynağı tespit edildikten sonra gerekli görülürse inşaat alanında bir onarım yapılabilir.

Bu onarım duvarlarda herhangi bir çatlak ya da kırık var ise geçerlidir.

Fabrika yapım aşamasında nem alma işleminin iyi yapılmaması da zaman içerisinde rutubet oluşumuna sebep olabilmektedir. Rutubetin çok kaynaklı sebepleri olabilir.

İç ve dış ısı farkından kaynaklana rutubet sorunu genelde ev tipi rutubet sorunu olarak adlandırılır.

Müstakil evlerde ya da villalarda ve fabrikalarda hava şartlarından dolayı su alma ve buna bağlı olarak rutubet oluşumu sıklıkla gözlemlenmektedir.

Bu gibi durumlarda inşaat onarımı ile dışarıdan gelecek su engellenebilir. Gerekli görülürse yalıtım yapılarak ısı dengesi sağlanabilir.

Fabrika nem giderme hizmetimize başlamadan önce yapılan hasar tespitleri genelde yukarıda bahsettiğimiz gibidir.

Bu gibi sorunlar ile karşılaştığımızda gerekli onarımlardan sonra fabrika nem alma kurutma işlemi yapılmaktadır.

#fabrikanemalmakurutma #fabrikanemalma #fabrikanemkurutma #nemalma #nemkurutma