Geri Anasayfa

Masaüstüne Dön

Isımak Kurutma Cihazı İle Nem Kurutma

Isımak Kurutma Cihazı İle Nem Kurutma

Isımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemi diğer nem alma kurutma cihazlarından, bir farkı olmamakta olup ısımak sadece üretmiş olduğu ısıyı ortama vererek nemi kurutmasıdır.

Isımak aslında nem kurutma cihazı olarak geçer fakat inşaat firmaları bu cihazı markalaştırarak adını ısımak olarak nem alma için adlanmıştırlar.

Bu nem kurutma cihazı özellikle ufak yapılı olanları özelikle hafif yapısı ama çok güçlü bir ısıtma olanakları sunduğu için tercih sebebi olmuştur.

Diğer bir adı ile ısıtıcı denilmekte olup iki farklı türü bulunup üretilen bu cihazlar farklı ülkelerde üretilmiş olup, bizim piyasada kullandıklarımız tamamen yerli üretim ısımak cihazlardır.

Bu cihazlar ister yerli olsun ister yabancı marka olsun amacı belli, inanın kalite olarak çok fark etmemeleri ve yapısal olarak yapmış olduğu güçlü nem kurutma işlemidir.

Isımak kurutma cihazları elektrikli olarak farklı güç yapısıyla tamamen gücünü elektrik ile çalışıp ortamı ısıtarak nemin azalmasını sağlayarak nemi kurutur  ve aynı zamanda ortam ısıtması olarak ta kullanılır.

Diğer cihaz ise mazotlu olan bu da kendi içinde ikiye ayrılır bacalı ısımak ısıtıcı, bacasız ısımak ısıtıcı olarak gruplandırılmıştır.

Her ortamda nem oluşur, bu çok doğal bir olaydır fakat oluşan bu nem farklı açılarda olur örnek olarak banyo ortamında sıcak suyun verdiği buhar dışarı atılamıyorsa, zamanla beton kısımlarında nem oluşur ve şişme yaparak hem betona zarar verir hem de insan sağlığına zarar verir.

Nem neden oluşur? Her nem oluşumu aynımı sebepten mi olur? bu gibi sorular çok, kısaca toplayarak cevap vermek gerekirse, su ve buhar gibi etkenler ile ortaya çıkmaktadır.

Birkaç örnekleme yapmak gerekirse özellikli inşaat yapım aşamasında beton atımından sonra belli bir süre yapısı bozulmaması için sulama yapılır bu çok doğal bir yöntem çünkü beton bu sulama ile sertleşmesi ve bütünlüğü bozulmaması için gereklidir.

Yani nem oluşumunu betonu sulayarak biz mi yapıyoruz? Tabi ki hayır burada önemli olan betonu sulamak değil, önemli olan betonu zamanında ısımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemini yaparak nem oluşumunu engellemektir.

Bazı inşaat firmaları neden ise nem kurutma cihazı kiralamadan maliyet açısından kaçarak kullanmaması ve bu kar edilmiş olarak görülüp doğal güneş ısısı ile bu kurutma işlemini yapmasıdır.

Fakat bu uygulama inşaat sürecini yavaşlatmış olacak ve bir sonraki uygulamanın geç yapılacağından zaman kaybı yaratacaktır.

Nem kurutma işlemi ihtiyacı doğduğunda mutlaka şunu bilmeniz gerekir ve şu soruyu kendimize sormak gerekir.

Nem Oluşumuna Ne Sebebiyet Verir? Nem oluşumun bazı sebeplerini yukarıdaki yazı vermiş olarak buna ek olarak şunu söyleyebiliriz.

Neme sebebiyet veren su ise mutlaka bu su kaçağı yani ıslaklık sebebiyeti veren durumu ortadan kaldırmak gerekli, eğer bir tesisat sızıntısı var ise ilk olarak bu sorun giderilmeli ve sonrasında nem, rutubet, küf oluşmaması için mutlaka ısımak kurutma cihazı ile nem kurutma işlemi yapılmalıdır.

Bizleri arayarak bu gibi sorunlardan kurtulmak için elimizdeki nem alma kurutma cihazlarını talep edebilir çok uygun ısımak kiralama fiyatları ile firmamızdan adresinize temin edebilirsiniz.

Hangi cihazı kiralayacağınızı bilmiyorsanız, firmamızdan ücretsiz keşif talep ederek, profesyonel ekibimiz adresinizi ziyaret ederek, gerekli olan keşfi yapar ve size uygun olan ısımak nem alma kurutma cihazını tavsiye eder.

Haydi, düşünmeden bizi arayın tüm gerekli olan bilgilendirmeyi, hangi cihazı, ne kadar süreceğini ve ısımak cihazı kiralama fiyatlarını öğrenin fazla vakit kaybetmeyin.

#ısımakkurutmacihazıilenemkurutma #nemkurutma #ısımak #ısımakısıtıcı #ısımakcihazı

Yazı Tarihi : 11 10 2023 Eklenmiştir
Yazı Hiti: " 1224 "  Defa Okunmuştur.

Bize Ulaşın