Yangın Sonrası Ozonlama

Yangın Sonrası Ozonlama Hemen herkesin başına gelebilecek felaketlerden biri yangındır. Yangın sonrası ozon kullanımı, yangın is kokusu giderme yok etme cihazı

Yangın Sonrası Ozonlama

Yangın Sonrası Ozonlama Hemen herkesin başına gelebilecek felaketlerden biri yangındır.

Bazen dikkatsizlik yüzünden bazen de elimizde olmayan ve fark edemediğimiz sebeplerden dolayı yangın çıkabilir.

Yangın hem maddi hem de manevi olarak bize zarar veren bir olaydır. Yangın sonrasında evin temizlenmesi ve yangından geriye kalan koku gibi ve diğer kalıntıların ve izlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Yaşam alanlarının tekrar kullanımı için yangın sonrası yapılacak temizlikte genel temizlik malzemelerinden farklı ürünler ve teknikler kullanılmaktadır.

Özellikle kullanılması gereken temizlik tekniğinin başında yangın sonrası ozonlama gelmektedir. Bu tekniğin kullanılmasındaki en önemli sebep ozonun koku giderme özelliğinin yüksek olmasıdır.

Peki, ozon ve ozonlama tekniği ile temizleme nedir? Ozon; 3 adet oksijen atomunun birleşmesinden oluşur. Bu atomların birleşmesinden meydana gelen kimyasal bileşik renksizdir.

Ozonun kendine has bir kokusu vardır fakat rahatsız edecek bir koku değildir. Ozon sadece kullanılması gereken durumlarda üretilir ve kullanılır.

Ozonlama tekniği ile temizleme ise ozon jeneratörleri ile yapılmaktadır. Yangın sonrası ozon kullanımı temizlikte kesin sonuçlar almak için kullanılması gereken bir cihazdır.

Özellikle yangından sonra temizliğin en zor olduğu bölüm is kokusunun giderilmesidir. Bu noktada ozon jeneratörleri devreye girmektedir.

Ozon ile yapılan temizlikten sonra herhangi bir is kokusu kalmamaktadır. İs kokusunun uzun süre çıkmamasının sebebi ortamdaki plastiklerin, ahşapların ve hatta bazı eriyen metallerin hep birlikte yanmasından dolayıdır.

Bu ağır koku duvarlardan ve döşemelerden uzun süre çıkamayabilir. Bu ağır is kokusunun çıkmasında en büyük yardımcınız ozon ile yapılacak temizliktir.

Firmamız bünyesinde bulundurduğu ozon cihazları ile yangın is kokusu giderme konusunda kesin çözümler sunmaktadır.

Yangından sonra yapılacak temizlik sırasında genel temizlik maddeleri kullanarak temizlik yaparsanız kalıcı ve iyi sonuçlar alamayabilirsiniz. Yangın sonrası koku giderme profesyonel kişi ya da kişiler tarafından yapılmalıdır.

Ozon ile temizlikten sonra alanda kalan ozon kokusunun ortamdan uzaklaşması en fazla 15 dakikayı alacaktır. Uzun zahmetler ve birçok temizlik malzemesi ile yapacağınız temizlik bile ozon ile yapılan temizliğin yanında belli olmayacaktır.

Çünkü genel ev temizliği malzemeleri ile yangın gibi ağır tahribatlara sebep olan felaketlerin izlerini kaldıramazsınız.

İs lekelerini ve kokusunu tek seferde ortadan kaldırmak için yangın sonrası ozonlama hizmeti veren firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tek bir seferde dememizin sebebi ise ozon jeneratörlerinin yüksek oksitleme kapasitesi bulundurmasından dolayıdır.

Yangından sonra ortaya çıkan is kokusu iyi derecede temizlenmesi ise daha sonra alana tekrar yerleştirilen eşyalara da is kokusu sinebilir.

Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için is kokusunun alan boş iken kalıcı olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Sadece yangın değil sel ya da su baskını gibi olaylar sonrasında da temizlik yapılırken ozon ile temizlik yapılmalıdır.

Bu sayede herhangi bir felaketten sonra geriye kalan atıkların taşıdığı ve alana yerleştirdiği mikrop ve bakteriler tamamen yok edilerek alan dezenfekte edilir.

Sağlığınız için yangın ya da su baskını gibi felaketlerden sonra yaşam alanlarınızın iyi temizlendiğine dikkat etmelisiniz. Yangın sonrası ozonlama temizlik sonrasında kalıntı kalmaması adına güvenebileceğiniz bir temizlik yöntemidir.

Özellikle koku giderme ve herhangi bir küf ya da rutubet gibi sorunlarda tamamen dezenfekte etme işlemini  yangın sonrası ozonlama firması olarak alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile uygulamaktayız.

Sizler de yangın sonrası ozon temizliği ve fiyatlandırma hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.