Nem Kurutma Blog Kategorileri
Nem Kurutma Blog Yazıları
 • Buradaki yoğun çalışmaların iyi bir altyapı ve yoğun mesai gerektirdiğini çalışarak gözlemliyoruz ve biliyoruz. Aynı zamanda doğru tespit ve doğru teknoloji kullanımı yine çok önemli konular olarak..
 • Her ne yapılırsa yapılsın, kendi çabanız ile duvarlardaki ve evin çeşitli yerlerindeki küflerden kurtulamıyorsanız, küf alma firması gibi hizmet veren profesyonellerden de yararlanabilirsiniz..
 • Epoksi kurutma uygulaması sadece yapım aşamasında iken değil, epoksi döşemesi yapıldıktan sonra da mutlaka yapılmalıdır. İlerde büyük sorunlarla karşılaşmamak için bu işlemin yapılması çok doğru olaca.
 • Şantiyelerde bulunan ürünlerin uzun ömürlü olması herkesin istediği bir şeydir. Eğer ortamda nem varsa bunun olması mümkün değildir. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam alanından da söz etmek doğru olmayacaktı.
 • Eğer kiralık ambar nem kurutma cihazı arıyorsanız firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Herkes tarafından en çok tercih edilen firma olarak nem sorununuza anında çözümler sunuyoruz..
Nem Alma Kurutma Yazıları
 • Ev tipi nem alma cihazı ve sanayi tipi nem alma cihazları ile bu işlem gerçekleştirilir. kurutma işlemi yapılmadığında oluşan nemli bölgeler küf ve rutubet oluşumuna sebep verecektir..
 • İleri teknoloji ve yerli üretim cihazlarıyla, uzman ekibiyle bu parke nem kurutma problemlerinizde sizlerin daima yanınızda olup, işini en iyi şekilde yaparak, sizin memnuniyetinizi kazanmaya devam.
 • Sıva kurutma işlemi yapılmadığı takdirde veya doğal yöntemlerle yapılmaya kalkıldığı takdirde, sizlere büyük maddi sorunlar yaratabilir ve müşterilerinizin iş bitimini uzun süre beklemelerine neden.
 • Firmamız, nem kurutma konularında profesyonel çalışma yöntemleri, işinde uzmanlaşmış çalışma ekibi ve son teknoloji özelliklere sahip teknik cihazlarıyla, sizlere ıslak zemin nem kurutma en başında.
 • Mekân büyüklüğünün ve genişliğinin sorun olmadığı firmamız için, her türlü alanda kısa bir sürede hizmetlerini gerçekleştirip, zamandan da tasarruf etmeyi ilke edinerek, çalışmalarını itinayla yapmak.
Nem Kurutma Hizmet Yazıları
 • İstanbul inşaat nem alma kurutma firması bu alanda yapılan başarılı hizmetlerle, çevreyi en zor durumda olanları destekleyerek devam ettirmiş, gece gündüz demeden destek ekibini bu yolda sürüklemeyi.
 • İlk önce kendisini ıslaklık olarak gösteren nemlenme sonrasında kendisini koku ile belli etmekte ve ilerleyen zamanlarda görsel anlamda kötü bir görüntü ile duvarın çürüme safhasına gelmesine sebep ol.
 • İstanbul sıva kurutma firması olarak pazarlamasını yapmakta olduğumuz cihazımız yüksek seviyede ısı enerjisi üfleme kapasitesi ve az yakıt harcamasıyla aynı zamanda kullanıcılarının bütçelerini çok.
 • Nem alma kurutma firması olarak sizlerin yaşadığı alanlarda sağlık açısından tehlike yaratan nem, küf ve rutubet gibi sorunların ortadan kaldırılması için profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz..
 • İstanbul şap kurutma hizmeti almak için firmamız ile bağlantıya geçtiğiniz cihaz adresinize kadar teslim edilmekte ve teslim sırasında cihazın nasıl kullanılması gerektiği konusunda her türlü bilgi..
İnşaat Ortamında Beton Şap Zemin Kurutma Uygulaması

Ekleyen : NEMTEK KURUTMA  / Ekleme Tarihi : 26-04-2023  / Hit : 261 Defa Okunmuştur.  /  Konuya 3,4 Puan verildi

İnşaat Ortamında Beton Şap Zemin Kurutma Uygulaması

İnşaat ortamında beton, şap, zemin kurutma uygulaması bir inşaatın olmazsa olmazı, bu işlem için mutlaka doğru bir nem alma kurutma cihazı kullanılmalı.

Kurutma işlemi sonrasında şap üzerine uygulanacak diğer malzemeler hiçbir şekilde uygulanamayacak ve işlevlerini yerine getiremeyip deformasyona uğrayacaktır.

Kurutma cihazı bu işlemi kısa sürede ve olması gerektiği gerçekleştirebilmesi için cihaz bulunan ortamda doğru bir şekilde konumlandırılması çok önemlidir.

Normalde ısınmak için kullanılan elektrik ısıtıcıların bir ya da birkaç tane şap atılan alana yerleştirilmesi ve alanın kurutulmaya çalışması şeklinde oluşan bu yöntem ile şap sadece yüzeysel olarak kurutulabilmekte, derinlemesine bir kurutma yapılamadığından dolayı şapın derinliklerinde kalan nem kısa süre içerisinde tekrar yüzeye çıkmakta ve nemlenme baş göstermektedir.

Yukarıda saymış olduğumu iki yöntemde şap kurutma için uygun yöntemler olmamakta ve istenilen sonuçları vermemektedir.

Bu yöntemler ayrıca zaman ve emek kaybına neden olarak inşaat firmalarının zarar etmelerine yol açmaktadır.

Şapın derinliklerine işleyen su öncelikle şap atılmış olan beton zemine zarar veriri ve sonrasında ise tüm alana yayılarak şapın deformasyonuna neden olacaktır.

Atılan şapın sağlıklı, hızlı ve formunu bulabilecek şekilde kurutulabilmesi için kullanılacak olan cihaz şap kurutma cihazı olmalıdır.

Bu uygulamanın en başında alanın eşit parçalara bölünmesi ve bu eşit parçaların büyüklüklerine göre ayarlanan kurutma cihazının belirlenen mesafeden tüm eşit parçalara ayrılan alanlara eşit zaman dilimlerinde kurutma yapması gelmektedir.

Bu cihaz alanın tamamını aynı anda kurutabilecek kapasiteye sahip olarak seçilmelidir.

Cihazın en büyük özelliği ara vermeden çalışması ve bu çalışma sırasında şap üzerinde oluşan nemi hızlı bir şekilde yoğunlaştırarak suya dönüştürmesidir.

Kurutma cihazları sahip oldukları güçlü motorları ve geniş üfleme menfezleri ile atılan şapı kısa sürede kurutabilmekte ve istenilen forma ulaşmasını sağlayabilmektedir.

Yapımı ve sonrasında bu kadar hassasiyet isteyen şap nerede uygulanır? sorusuna verilebilecek cevaplar ise oldukça fazladır.

Ancak şap uygulaması ile sıkça karşılaşacağınız alanların başında kapalı spor salonlarının zeminleri, alışveriş merkezlerinin zeminleri, sergi ve gösteri salonları gelmektedir.

Ancak şap uygulaması yaşamakta ya da çalışmakta olduğumuz tüm yapıların taban kısımlarına uygulanmaktadır.

Uygulanma amacı sadece görsel anlamda güzel bir görüntü elde etmek değildir. Nemlenme ve rutubetlenme olaylarının yaşanmasına da şap atma uygulaması engel olmaktadır.

Şap kurutma cihazı her türlü inşaat ortamında ve her türlü hava şartında çalışabilmekte ve gerektiğinde bu çalışmayı ara vermeden ve performans düşüşü yaşamadan gerçekleştirebilmektedir.

Şap nedir? denildiğinde inşaat sektörü için yapılacak olan en geniş kapsamlı açıklama ise;

Yapıların taban ve tavanlarının nemlenme ve rutubetlenme olayları ile karşılaşmamasını sağlayan, bu işlemi sağlarken aynı zamanda görsel olarak güzel ve pürüzsüz bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olan su ile birleştiğinde çözülebilen bir bileşendir denilebilir.

Şap neden kullanılır? sorusuna ise verilebilecek ilk cevap öncelikle nemlenme ve rutubetlenme olayları ile karşılaşmamak adına şap atımı uygulaması gerçekleştirilmektedir denilebilir.

Sonrasında ise düz ve pürüzsüz bir zemine istenilen şekilde uygun malzemeyi çok daha rahat ve sorunsuz bir şekilde montajlayabilmek için şap kullanılmalıdır açıklaması yapılabilmektedir.

Şap kullanım alanlarından inşaat sektörü için özet bir açıklama yapılması gerekirse;

Şap yapıların nemlenme ve rutubetlenme sorunlarına çözüm olabilmek için kullanılan, bu çözümü sağlarken aynı zamanda düz, pürüzsüz ve görsel anlamda güzel bir görüntünün de ortaya çıkmasını sağlayan bir malzemedir denilebilmektedir.

Bu sebeple inşaat ortamında beton, şap, zemin kurutma uygulaması için doğru kurutma cihazı seçimi çok önemli, firmamızı aradığınızda ise bu çok kolay olacaktır.


Sonraki Sayfa :

Ankara Nem Alma »
( Toplam Oy : 48 ) ( Oyveren : 14 ) ( ortalama : 85 )
 • İnşaat ortamında beton, şap, zemin kurutma uygulaması bir inşaatın olmazsa olmazı, bu işlem için mutlaka doğru bir şap nem alma kurutma cihazı kullanılmalı.
 • Nemtek Nem Kurutma