Geri Anasayfa

Masaüstüne Dön

Oda Nem Kurutma

Oda Nem Kurutma

Oda nem kurutma ihtiyacı, bazı evlerde, özellikle bahçeli ve Kuzey cepheye bakan konutlarda, aşırı nem sorunu oluştuğundan dolayı bir gereklilik haline gelmiştir.

Odadaki küflü nemi ve kirli hava, yaşamımızı olumsuz etkiler, evdeki eşyalar, evin içindeki parkeler, tavanlar, rutubetten dolayı kullanılamaz hale gelebilir.

Bu tarz durumların oluşmasına engel olabilmek için birtakım önlemler alınması gereklidir.

Bu sorunun önlenmesi için, ya bu hizmeti vermekte olan işin uzmanlarından destek almak ya da piyasada bulunan nem alma cihazlarından herhangi bir tanesini almanızı önerebiliriz.

Bu önlemler alınmadığı takdirde, kendi sağlığınız ve ailenizin sağlığı hakkında endişelenmeye başlayabilirsiniz.

Oda nemi kurutma için evimize bir tane nem alma cihazlarından almamız gerektiğini belirtmiştik.

Bu cihazlar,  evin içerisindeki küflü ve nemli havayı tamamen değiştirerek daha temiz bir hava solunumunu sizlere sağlar. Evinizin içindeki küf ve rutubeti yok eder.

Ayrıca oda içinde oluşan fazla nemi suya çevirerek, içinde bulunan tanka biriktirmektedir.

Bu şekilde oda nem alma kurutma problemi yaşayan tüm kişiler bu tarz cihazlardan alıp evlerinde rahatlıkla kullanabilirler.

Bu cihazların temizleme işlemlerini de kolaylıkla halledebilirsiniz. Arka kısmındaki filtreyi çıkartarak, elektrik süpürgenizle biriken tozları çekebilirsiniz.

Size rutubetsiz ve temiz hava sağlayan bu cihazların evinizde bulunması, sağlıklı bir ortam konusunda çok ama çok önem arz etmektedir.

Çünkü oda nemi alma kurutma sorunu olan, rutubetli bir ortamda yaşamak, tamamen sağlıksız bir durum olmakla beraber, siz de ve ailenizde, birtakım romatizmalı hastalıkların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Evdeki nem ve rutubeti yok etmenin bir diğer yolu da, bina yapımı sırasında kullanılan malzemenin, rutubet önleyici malzemelerden yapılması gerektiğidir.

Binanın projesini yapan ve kullanılacak malzemenin cinsini belirleyen gerekli kişilerin bu konuda özenli davranması gerekmektedir.

Kullanılacak nemi önleyecek türde her malzeme, binanın kullanılma ömrünün uzamasına ve o binada yaşayacak olan kişilerin sağlığına önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.

Bunun için kesin çözüm, kuruduvar negatif pozitif su basıncına dayanıklı çimento esaslı malzemelerin kullanılmasıdır.

Islak oda nem kurutma işleminin gerekliliğini şu şekilde de açıklamak gerekirse; günlük hayatta zaten normal şartlarda olan bir evde bile, yeterince nemli bir ortam yaratıyoruz.

Eviniz nem oluşturan bir mekân değilse bile, çamaşır yıkamak, duş almak, yemek pişirmek ve ütü yapmak gibi yaşamımızı idame ettirme sürecinde gerekli olan işlemler, aşırı nem oluşmasına neden olmaktadır.

Durum böyle olunca oda nem kurutma işlemi, yoğunlaşmayı engellemek adına zorunlu bir hale gelmektedir.

Sizde bir oda nem kurutma cihazı ihtiyaç duyduğunuzda satın almadan günlük olarak firmamızdan uygun fiyatlar seçeneği ile kiralayabilirsiniz.

Ayrıca firmamızdan ücretsiz keşif isteğiyle hangi cihaz ihtiyacınızın olduğu ortaya çıkacak ve sizin için en doğru cihazı temin etmiş olacağız.

Oda nem kurutma cihazı kiralamadan önce mutlaka firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

#odanemkurutma #odanemikurutma #odanemalmakurutma

ODA NEM KURUTMA

Yazı Tarihi : 01 04 2023 Eklenmiştir
Yazı Hiti: " 2405 "  Defa Okunmuştur.

Bize Ulaşın